Заснування

( Снігаровка ) , були в стародавні часи частиною Залозного шляху , по якому в часи Русі переправляли сіль.

Козацький період

У часи Запорізької Січі тут був козацький волок з р.Бик в р.Грузская , і під час будівництва другої черги каналу « Дніпро - Донбас » в районі Золотого Колодязь знайшли залишки « чайок » гетьмана П . Сагайдачного . Долину і балки системи Казенного Торця запорожці освоювали в XVII -XVIII ст . Село Рубіжне виникло на місці сторожовий застави запорізьких козаків кінця XVII - початку XVIII ст .

Російська імперія

З 1764-го в цих місцях стояли частини новосформованого луганського пікінерного полку, що прикривав Слов'яносербію від турецько - татарської експансії.

Південніше , в Харцизькій балці в XIX ст. виник х. Пастуха.

УРСР

У 30 -х рр. . в Рубіжному відкрилися дитсадок і початкова школа , остання ліквідована в 70 -х рр. . ХХст.

Жертви сталінських репресій

Дерев’янко Микола Матвійович, 1905 року народження, с. Рубіжне Добропільського району Донецької області, українець, освіта 2 класи, безпартійний. Проживав: с. Рубіжне Добропільського району Сталінської (Донецької) області. Староста сільської общини. Заарештований 8 березня 1943 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Сталінській (Донецькій) області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1968 році.

Денисенко Олексій Леонтійович, 1919 року народження, с. Рубіжне Добропільського району Донецької області, українець, освіта 7 класів, безпартійний. Проживав: с. Рубіжне Добропільського району Сталінської (Донецької) області. Колгоспник  колгоспу “Новий побут”. Заарештований 25 грудня 1943 року. Військовим трибуналом 3-ї гвардійської армії засуджений на 10 років ВТТ з позбавлення прав на 3 роки. Реабілітований у 1956 році.

Парпара Герасим Дмитрович, 1887 року народження, с. Велика Новосілка Великоновосілківського району Донецької області, грек, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Рубіжне Добропільського району Донецької області. Бджоляр радгоспу. Заарештований 31 грудня 1937 року. Засуджений Особливою нарадою при НКВС СРСР до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

У 1923 році в селі було три кузні.

Персоналії

Буряк Михайло Іванович[ru] (1921–1944) — учасник Німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу (1945).

Жертви сталінських репресій

Роговий Іван Лаврентійович, 1896 року народження, с. Кутузівка Добропільського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Коваль радгоспу “Новий Донбас”. Проживав: с. Чернявське Добропільського району Донецької області. Заарештований 14 грудня 1937 року. Трійкою УНКВС по Донецькій області 29 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

ІСТОРІЯ

Заснування

Село Ганнівка виникло в першій половині XIX в. Названо на честь місцевої поміщиці Ганни Єніна. У 70-х рр. XIX ст. в селі були відкриті поклади кам'яного вугілля, а в 80-х рр. почалася його розробка для потреб сім'ї Єніна.

У 1905 р у селі на зібрані громадою кошти Ганна Єніна відкрила школу з одним класом, яка в 1907 мала вже 3 класи.

У 1919 р в селі створено комнезам, а 1921 р комсомольський осередок.

Після революції до Ганнівки була приєднана низка навколишніх сіл, у результаті чого село набуло сучасні обриси. Перші колгоспи в селі були відкриті в 1930 р.

Німецько-радянська війна

В роки Німецько-радянської війни біля села тричі проходили бої. У січні 1942 р під час Барвінково-Лозовської операції в селі знаходився штаб генерала А. А. Гречко.

Післявоєнна доба

У 1950 р 2 колгоспи села об'єднались в один під назвою «Заповіт Ілліча».

Ганнівська ЗОШ І—ІІІ ступенів

Школу відкрито в 1905 р. В довоєнні роки стала семерічною. В 1959 збудовано двоповерхове приміщення школи. В 1977 р. здійснена прибудова до школи: спортзал майстерні. В 1987 р. школа стала середньою.

Персоналії

·  Я. І. Ткаченко — учасник штурму Зимового палацу в Петрограді 1917.

·  В. Г. Литвинов — уродженець села Ганнівка, бригадир передової бригади прохідників шахти «Добропільська», який першим на добропільщині був удостоєний звання Героя України, депутат Верховної Ради України.

·  Г. О. Білоус -партизан, визволяв с Ганнівку від німців, ветеран шахти "Добропільська" - "Почесний шахтар" , кавалер ордену Леніна, "Знак пошани", знак "Шахтарська слава".

Жертви сталінських репресій

Макеєв Гнат Макарович, 1896 року народження, с. Ганнівка Добропільського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав за місцем народження. Староста села. Заарештований 27 вересня 1943 року. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1943 році.

Дігтярьова Наталія Сергіївна, 1913 року народження, с. Катеринівка Добропільського району Донецької області, українка, освіта нижча, безпартійна. Проживала: с. Катеринівка Добропільського району Сталінської (Донецької) області. Робітниця шахти № 1-2. Заарештована 25 червня 1941 року. Засуджена військовою колегією Верховного Суду СРСР на 5 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки. Реабілітована у 1991 році.

Запорожець Микола Олександрович, 1895 року народження, с. Ганнівка Добропільського району Донецької області, українець, освіта  початкова, безпартійний. Проживав за місцем народження. Колгоспник колгоспу “Комунар”. Заарештований 28 липня 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1989 році.

Релігія

Георгіївський храм, престольне свято: пам'ять великомученика Георгія Побідоносця (6 травня). Храм окормляється священиками Добропільського округа. Адрес: 85022 с. Ганнівка, Добропільський р-н.